İzmir Saç Ekimi Fiyatları

aç Muayene ve Analizi
Saç ekimi yapılmadan önce, saç ekimi yapılacak bölgenin uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Saç muayenesi ve analizinin yapılması ile birlikte doktorunuz tarafından uygulanacak tedavi ve süre planlaması yapılır. Saç ekiminin detayları hasta ile paylaşılır. Saç ekimi tedavisinin sağlıklı ve iyi sonuçlar vermesi için muayenenin sağlıklı geçmesi çok önemlidir.
Saç Ekimi Yöntemleri
Yüz ifadeniz için oldukça önemli bir yeri olan saçlarınızın yapılandırılmasında doğal görünümlü bir saç hattı oluşturulması son derece önemlidir. Saç ekimi yöntemleri kişiye göre belirlenir ve bu yöntemlerin en yenisi de Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan FUE yöntemidir.

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi;

Saç kökü ense bölgesinde iki kulak arasında bulunan sağlıklı saçların açık alana nakli ile gerçekleşir. Lokal anestezi altında 4 ila 8 saat arasında süren işlem sonrasında iz görülmez.

Saç ekimi ekim yapılan alanın büyüklüğüne, dökülmenin devam edip etmemesine göre birkaç seans tekrarlanabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, kişinin verici bölge dediğimiz ense bölgesinde yeterli donörünün olup-olmadığıdır.

Ekim işlemi saçların çıkış yönüne doğru yapıldığında doğal bir görünüm elde edilir. Saçlar uzama dönemini tamamladığında istediğiniz yöne tarayabilir, boyatabilir ve kısaltabilirsiniz.

Genetik olarak dökülme özelliği olmayan köklerin alınması ile gerçekleşen FUE saç ekimi yönteminde ekilen saçların dökülme ihtimali yoktur.

FUE yönteminde işlem sonrasında sosyal yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

İlk yıkamanın hastane veya klinikte yapılmasında fayda vardır. Operasyondan en erken 24 saat, en geç 72 saat sonra yıkamanın yapılması gerekmektedir.