FUE Saç Ekimi Detaylı Bilgi

FUE Tekniği – Tek Tek Saç Kökü Alma Tekniği

FUE tekniği ülkemizde İzmir saç ekim merkezimizde oldukça etkili şekilde uygulanan bir diğer saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemin FUT tekniğine göre daha yeni bir yöntem olduğunu ve saç köklerinin tek tek verici bölgeden alınması nedeniyle izsiz bir yöntem olması açısından daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte FUE yönteminde tek bir seansta transfer edilen saç kökü sayısı FUT tekniğine göre daha az olduğu için, işlemin tamamlanması FUT tekniğine kıyasla hemen hemen 3 kat daha fazla zaman alabilmektedir. FUE tekniğinde alıcı bölgeden alınan kıl kökleri teker teker verici bölgeye yerleştirilirler. Devam eden süreçte ekilen kökler üzerindeki saçlar dökülür ve bir süre sonra bu bölgeden sağlıklı saçlar çıkmaya başlar. Her iki yöntemde de saç ekimi minimum 3 ay gibi bir süreyle başarısını gösterecektir. Sürecin sağlıklı bir şekilde tamamlanması 1 yıla kadar zaman alabilmektedir.

FUE tekniği, FUT tekniğine kıyasla izsiz ve saç köklerinin tek tek alındığı bir yöntem olması nedeniyle, daha uzun süren  bir yöntemdir. Bu yöntemde seans başına 8 saate kadar işlemlerin uygulanması da söz konusudur. Ülkemiz saç ekimi tedavisinde FUE tekniğini en iyi uygulayan ülkeler arasında yer alır.

Saç Ekimi Esnasında Nelere Dikkat Edilir?

Kategorize edilen saçlar, saç çıkış yönlerine göre tespit edilmektedir. 1,2,3 diye numaralandırılan saç kökleri, saçsız olan alana lokal anestezi olarak ekilmektedir. Mevcut saç sayısı, ekilecek alanın büyüklüğü, ekilecek olan saçların adedi bu noktada oldukça önem taşımaktadır. Saç ekimi videolarında sıkça rastlanılan bu uygulama esnasında saçların çıkış yönlerine de dikkat edilmelidir. Çünkü saçlar uzadığı zaman oldukça doğal bir görünüm sağlanması gerekmektedir. Eğer saçların yönü yanlış yerleştirilirse veya eldeki adet boş olan yerlerde doğru uygulanmazsa görsellikte sıkıntı çıkabilir.

Saç Ekimi Süreci Nasıl İşler?

Saç ekimi gerçekleştikten sonra eklen saçlar o andan itibaren uzamaya başlar. Kolajen yapısı bozulacağı ve dengesizlik yaşanacağı için ilk bir ay içerisinde saç tellerinde dökülme yaşanması normaldir. Bu dökülme sonrasında 3. Aydan sonra ekilen kanallar canlanır. Ekilen saç kökleri kanallardan tekrar çıkmaya başlar. Uzama başlar ve özellikle de 6. Ayda yarısı çıkmış olur. Saç ekimi 1 yıl içerisinde tamamen gerçekleştirilmiş olur. Ekilen saçlar kişiye ait olduğu için aynı renk ve karakterde çıkmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Cilt sorunu yaşamaksızın, saç alanlarında açılmalar yaşayan herkese uygulanır. Fakat kalp hastalarına, şeker rahatsızlığı olanlara, karaciğer yetmezliği yaşayanlara, böbrek yetmezliği olanlara saç ekimi uygulanamamaktadır. Bu nedenden dolayı hastalar öncelikle muayene olmalı ve tüm tıbbi tahlillerin yapılması sağlanmalıdır. Tahliller sonucunda saç ekimine uygun olan kişilerin saç ekim işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Aksi halde bu tür rahatsızlıkları olanlara saç ekimi gerçekleştirilememektedir.